wtorek, 12 marca 2019

Dziewczynka i kogut - oprawa

Ponad dwa lata temu zachwycił mnie cudny wzór Olgi Sotnikovej "Dziewczynka i kogut".
O ile sięgam pamięcią, powstawał na tamborku, gdy miałam więcej wolnego czasu, ponieważ dziecię chorowało, a ja byłam zmuszona do opiekowania się nią w domu. Kiedy Ania regenerowała swoje siły podczas snu, ja w ramach odpoczynku wykorzystywałam go na twórczą pracę.

Przy tworzeniu haftu, wcielałam w życie zasady parkowania nici, o których pisałam. Korzystam z nich przy większych projektach do dnia dzisiejszego i ta technika bardzo się sprawdza.

Zamyślona dziewczynka i jej gniewny kogut przeleżeli sobie beztrosko na dnie szuflady długi czas, ponieważ nie śpieszyłam się zbytnio z oprawą. Niekiedy praca musi przeleżeć, zanim nie znajdzie swojego właściciela. A jak ten już pojawia się na horyzoncie - motywuje do wykończenia dzieła.

Początkowo szukałam w myślach ramy pasującej do pracy, ale jak to podobnie bywa z butami - póki nie przymierzysz, nie dowiesz się czy będą wygodne. Myślenie myśleniem, a w końcu spakowałam haft w torbę i udałam się do pracowni oprawy i sklepu z ramami w jednym. Oczywiście nie chciałam przesadzać z wydawaniem pieniędzy, więc budżet miał być rozsądny. Fachowiec na miejscu podopasowywał razem ze mną haft w różnych kombinacjach. 
Finalnie obyło się bez passe-partout, bo obrazek bronił się sam.


Myślę, że udało się go wpasować w idealną ramę.


Właściciel był mega zadowolony :)

15 komentarzy:

 1. Przepiękny wzór, oprawa , całość ekstra

  OdpowiedzUsuń
 2. Oprawa idealna! A sama ram to strzał w 10. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny haft! Mnie też bardzo się ten wzór podoba, ma w sobie to "coś". A rama dobrana idealnie, całość prezentuje się wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna rama😊🌸 Haft prezentuje się w niej idealnie. Wspaniała robota😊👍

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wygląda ten haft w tej ramce!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastycznie wygląda ten obraz i rama idealna:-)
  Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładny obraz, a rama pasuje idealnie.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo podoba mi się i hafcik i jego oprawa. To cudowne, że masz taką osobę, która z pasją podchodzi do pracy "oprawcy" tzn. coś doradzi, przymierzy... Ja jeszcze szukam.

  OdpowiedzUsuń
 9. wyjątkowy hafcik, pięknie wykonany; ramę dobrałaś idealnie :) Wiem dokładnie o czym piszesz, od 8 m-cy próbuję skończyć metryczkę mojej córeczki :D pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudny haft i fajnie dobrana rama :)chociaż ja bym dała passe :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękny haft i idealna oprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzeczywiście rama jest idealna do tego obrazu! Cudo! Podziwiam i gratuluję!

  OdpowiedzUsuń