poniedziałek, 15 maja 2017

Majowa wymianka w Haftach Magos

 Jakiś czas temu zgłosiłam się do wymianki w Haftach Magos
Jakiś czas - czyli prawie dwa miesiące temu.
Co prawda to dopiero druga moja wymianka, więc doświadczenie mam marne, ale miesiąc, którego dotyczy jest najpiękniejszy w roku. Nie mogłoby mnie w niej zabraknąć. 


Tak jak dla Magdy, i dla mnie jest to wyjątkowy czas, bo wiele pięknych rzeczy zdarzyło się w maju. Wyliczając w kolejności: urodziny mojej mamy i jednocześnie ten sam dzień to rocznica ślubu starszego brata, nasza rocznica (jubileuszowa, bo mija 10 lat!), rocznica młodszego brata, a na koniec jednego dnia Dzień Matki i urodziny mojego Lubego Małża.

Moja paczka pofrunęła już do Magos, bo to ona została moją parą. Ja natomiast zostałam obdarowana przez Anię z Nulkowych Niteczek.


Wzruszam się zawsze, jeśli dostaję coś robionego z myślą o mnie. Tak było i tym razem. 
Ania przygotowała niespodziankę nie tylko dla mnie, ale i dla mojej Ani - girlandę z materiału z łowicką wycinanką. Dziś jest to fajna ozdoba pokoju dziecięcego, ale tradycyjnie to ludowa dekoracja. Pamiętam "nabożeństwa majowe" pod kapliczkami, które ozdabiane były takimi właśnie materiałowymi girlandami. Do dziś droga procesji na Boże Ciało w mniejszych miejscowościach dekorowana jest w podobny sposób. 
Podejrzewam, że Ania nie miała takich odniesień, ale mnie urzekło, że dawne zwyczaje wracają w innej formie. I tu, i tu służą upiększaniu miejsca, tylko już w innym znaczeniu.


Woreczek rozsypał się fajnymi przydasiami, które z pewnością wykorzystam. Szydełkowe cudne kwiatki, nici uzupełnią moje zapasy (kolory, których nie miałam), a koronki, kwiaty i półperełki znajdą zastosowanie na kartkach.


Do tego materiał - idealny do płaskiego haftu.


Oprócz tego stempelki, słodycze i biedronka do wyklejania przez malutkie rączki.
A tego wszystkiego dopełniła wiosenna kartka ze słowami od serca.Aniu, ogromne DZIĘKUJĘ!

7 komentarzy:

 1. Same wspaniałości:-) Az się buzia śmieje:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wymianka udana :) WWspaniałości same :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne prezenciki dostałaś, to nic dziwnego że jesteś zadowolona:-) Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super paczuszkę dostałaś, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne prezenty :)
  A ja dziękuję za moją paczuszkę, jestem zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń