poniedziałek, 4 lipca 2016

W podziękowaniu za współpracę - czyli pora na ryby

Mój kierownik działu odchodzi na zasłużoną emeryturę. Wyczekaną - dłużej niż planował - z powodu podwyższenia wieku emerytalnego. Ale dzięki temu mogliśmy dłużej czerpać z jego wiedzy folklorystycznej i muzycznej.
Nasza instytucja jest nieduża, każdy tu każdego dobrze zna, jednych lubi się bardziej, z drugimi się współpracuje, bo musi – jak wszędzie. W naszym dziale jesteśmy dość zżyci, dlatego z pewnością odczujemy brak siebie nawzajem.
Nie obyło się bez wzruszeń, zadumy, ale i życzliwości.
Kierownik jest zapalonym wędkarzem, więc nie trudno się było domyślić jaki motyw powinien znaleźć się na kartce z podziękowaniami. 


Pudełko okraszone linem i płotkami, które można złapać na wędkę, z pewnością pasuje jak ulał. Zaplanowałam też małą niespodziankę: w wędce i każdej rybce ukryłam magnes. Myślę, że największą radość z „łowienia” będą miały jego wnuki.


Pod pudełkiem kryje się kartka, na której podpisali się wszyscy pracownicy. Miła pamiątka, do której pan Józef będzie mógł wrócić i powspominać wspólne chwile.Niedawno też kończył się sezon cotygodniowych warsztatów tańców tradycyjnych, które prowadzi kolega z biurka naprzeciw - Dariusz. Jemu też całą grupą ślicznie podziękowaliśmy pysznymi procentami, do których dołączona była taka kartka.


Czas wakacji ma to do siebie, że pewne rzeczy trzeba na chwilę przerwać. Za to ze zdwojoną siłą wrócę do nich jesienią.

1 komentarz:

  1. Pomysłowe podziękowania :) Bardzo mi się podobają.Pozdrawiam. Monika.

    OdpowiedzUsuń